הבית ברחוב העמק

עיצוב פנים לדירת 4 חדרים בכפר סבא

הסיפור של הבית: עיצוב פנים בסגנון חמים לדירת 4 חדרים בכפר סבא

כל אדריכלית ומעצבת שמתכננת את הבית שלה עומדת בפני הדילמה “איזה קו ללכת?”. ביום יום אני מתעסקת עם המון סגנונות עיצוב, המון אהבות והתלבטויות שאני מתלבטת יחד עם אנשים אחרים. קל יותר לעמוד מבחוץ ולהנחות את הלקוחות שלי אבל לבחור עבורי קו אחד שמייצג אותי שהוא המראה לבחירות האישיות שלי זה כבר לא פשוט.

בן זוגי נחלץ לעזרתי ויחד החלטנו שאין קו עיצובי אחד שמנחה את כל הבית אלא יותר התעסקות פרטנית של כל חלל וחלל. נתחיל מכך שהתקציב לעיצוב וביצוע היה מאוד נמוך. 100 אלף שקלים עבור כל השיפוץ והנגרות. החלטנו יחד כי הכי מתאים לנו פרקט – כזה שנותן חמימות לבית כזה שמעצם הנחתו “מלביש” את כל הדירה ממערומיה. המטבח נבחר בקו פשוט ונקי. חלק תחתון מעץ שמשלים את מראה הפרקט המטפס, הארונות העליונים לבנים חלקים מינימליסטיים ללא ידיות. היה חשוב לי לתכנן ארונות עליונים עד התקרה בכדי להוסיף אפסון ובכדי להטמין בתוכם מתקן נשלף לכלים – כן… כזה כמו של פעם (לא יכולה לסבול את הנחת הכלים בערמות על השיש). כל יחידת הארונות הגבוהים בפורמייקה שחורה. המראה החלק והפשוט של הפורמייקה נתן לנו את הניקיון שרצינו, ללא מסגרות וללא עיטורים LESS IS MORE.


פינת האוכל במרכז הבית מאלון יחד עם נקודות הצבע בכיסאות יצר טוויסט מעניין. שידת המגירות אפשרה בצורה פרקטית המון אפסון של מסמכים ותכניות אחרי הכל הבית שלי הוא גם המשרד שלי. כל הגרעין הפנימי של הקירות של הבית נצבע בצבע כחול עמוק. כאדריכלית ומעצבת פנים יש לי יכולת שליטה על היררכית הדברים בבית או אפשר לקרוא לזה סדר הדברים עליהם יונח המבט כשנכנסים לבית ואני אסביר. בבית שלנו יש המן פריטים צבעוניים. עומס הצבעים יוצר באופן טבעי רעש בעיניים. כשנותנים אלמנט דומיננטי יותר בצבעו ובגודל שלו מנחים את העיין לקלוט קודם אותו. רק לאחר שבחנו אותו העיין מסתגלת בהדרגה לשאר הפרטים בבית – כך מכוונים את המבט.


מהכניסה ולאורך הסלון מלווה אותנו ספריית אלומניום תעשייתית שמארחת את כל ספרי האדריכלות הצבעוניים שלי. שידת עץ מקורית משנות ה 60 של רהיטי וינטג’מניה Vintage Mania | משוגעים על וינטג’ | רהיטים, מנורות, חפצים מעטרת את מרכז הקיר הכחול. העדפנו לשכן את שתי בנותינו יחד בחדר השינה מיטה לצד מיטה מתוך תקווה שיחלקו סודות לפני השינה. את החדר הנוסף הסבנו לחדר משחקים. בחדר משחקים קנינו 2 שידות מגירה מאיקאה נמוכות סה”כ 12 מגירות בהן ניתן לחלק למיין ולהפריד את כל המשחקים. זה מומלץ וחובה בכל בית בו יש ילדים. טיפ מנסיון אישי כשהמשחקים לא נערמים לערמה גדולה מידי, כשהם נגישים, כשהם ממוינים לחלוקה הגיונית – לילדות גם קל להתמצא ולשחק בהכל וגם ובעיקר קל להחזיר למקום ……
אריחים וסניטריה אצל אריק האלוף מאריחים הבית מתחיל כאן

צילום – תומי הרפז. Tommy Harpaz